Novinky

OVČÍ VLNA - vlastnosti a údržba

Někdo na ni nedá dopustit, někdo ji nemusí. Cílím na první skupinu... Ovčí vlnu totiž nelze vnucovat, tu musíte milovat!

Ovčí vlna už dávno není jen "ten materiál, to kousavé" z čeho babičky pletly svetry a my je pak z donucení museli nosit. Velmi záleží na zpracování a povrchové úpravě látky.
Ovčí vlna, jakžto přírodní materiál, se pyšní vlastnostmi, které po právu zasluhují naší pozornosti, samozřejmě mám na mysli vlnu kvalitní, dobře a ekologicky zpracovanou. Na e-shopu Vlnovky nakoupíte produkty - vlnu - pyšnící se označením Woolmark, jenž je potvrzením oné kvality výrobce, že použil čistou střižní vlnu při výrobě.

Vlákno vlny má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace je zcela unikátní!

Termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní. Tady je však nutné upozornit, že pro exematiky ovčí vlna vhodným materiálem není. Ovčí rouno totiž kůži mechanicky dráždí.

Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organizmu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken.

I údržba je velmi snadná!

Vlákna vlny jsou obaleny lanolínem, tedy voskem, který je chrání před znečištěním, bakteriemi a jinými organismy. Díky němu se také snižuje křehkost a lámavost vlákna vlny, zajišťuje elasticitu, nepráší se z ní a prodlužuje její dlouhověkost.

Vlněné výrobky, pro svou schopnost čistit se sama, právě díky obsahu lanolínu netřeba příliš prát. Naopak, čím méně, tím lépe, postačí jen větrat na chladném čerstvém vzduchu. Chladný vzduch stimuluje vlákna vlny k pohybu.Ta se začínají dynamicky smršťovat a roztahovat. A v kombinaci s lanolínem způsobí to, že jsou nečistoty vytlačeny na povrch vlasu. Poté už vlnu stačí jen vyprášit a nečistoty jsou odstraněny! t

Pakliže už prát musíme - nejlépe ručním praním v teplé vodě do 30°C s kapkou pracího prostředku na praní výrobku z ovčí vlny s obsahem lanolinu. Sušte volně rozložené, ždímejte  v rukách.

 

 

 

 

1 položek celkem